Organizmo valymas

Organizmo valymas – madingas ar reikalingas?

Pavasaris – švarinimosi metas. Todėl pats laikas atlikti ir generalinę savo organizmo tvarką – išvalyti jį nuo šlakų, toksinų. Taip mano tie, kurie įsitikinę, kad visos mūsų ligos dėl organizmo užterštumo. Medikų nuomonė priešinga – šlakų nėra, todėl ir organizmo valymas yra beprasmis.

Organizmo valymas

Kaip teršiamas organizmas?
Liaudies, natūraliosios medicinos atstovų nuomone, šlakai ar toksinai susidaro mūsų organizme vykstant įvairiems medžiagų apykaitos procesams dėl netinkamo gyvenimo būdo, mitybos įpročių. Visi medžiagų apykaitos produktai – tai rūgštinės medžiagos, kurios turėtų būti išplaunamos pakankamu kiekiu vandens. Kai vandens trūksta arba rūgščių ir šarmų balansas sutrinka dėl kitų priežasčių, vyksta organizmo rūgštėjimas, kuris skatina šlakų, toksinių medžiagų kaupimąsi. Rūgščių perteklius pasireiškia ir laikantis dietų ar badaujant, nes aktyvėja riebalinių sankaupų skaidymas, kurio metu susidaro rūgštūs medžiagų apykaitos produktai, kurių organizmas nespėja neutralizuoti.
Kaip smarkiai organizmas užterštas lemia tai, kokį maistą valgome, kokiu oru kvėpuojame, kokį vandenį geriame, ar vartojame vaistų, ar rūkome, piktnaudžiaujame alkoholiu. Taigi organizmo užterštumą didina nesveika aplinka ir nesveikas maistas. Todėl organizmo valymas yra būtinas.

Šlakai skatina ligų vystymąsi
Šlakai, toksinai – tarsi šiukšlės, kurias reikia iššluoti, išplauti. Kitaip, šios toksinės medžiagos pernešamos krauju pateks į visus organus ir sistemas ir jas nuodys. Šlakai gali virsti druskomis, kurios gali nusėsti stubure kaulinių ataugų pavidalu, jos gali formuoti inkstų ar tulžies pūslės akmenis. Šlakai didina „blogojo“ cholesterolio, žeidžiančio kraujagysles, kiekį, ir t.t.
Daugiau šlakų kaupiasi tuose organuose, kurie atlieka šalinimo funkcijas, vadinamosiose organizmo filtruose. Natūralūs organizmo filtrai – tai inkstų ir šlapimo, virškinimo sistemos, plaučių gleivinė, prakaito liaukos, odos paviršius, limfinė sistema. Kai toksinų susikaupia daug, padidėja krūvis inkstams, kepenims, ir jie nesugeba visų toksinų utilizuoti. Daug šlakų susikaupia žarnyne.
Kai žmogaus organizmas užterštas, jis gali jausti nuolatinį nuovargį, mieguistumą, blogą nuotaiką, silpnėja jo imunitetas, dėl to jis dažniau serga įvairiomis ligomis. Toks žmogus skundžiasi sutrikusiu virškinimu, galvos ar kitais skausmais. Užterštas organizmas skatina alerginių ligų vystymąsi. Todėl organizmo valymas yra būtinas, norinti kuo ilgiau išlikti sveikiems, jauniems, žvaliems ir energingiems.
Be to, „užsišlakavęs“ organizmas trukdo ir sveikimo procesui, jeigu žmogus jau serga, nes tokiam žmogui nėra efektyvūs vaistai. Užtat žmonėms, kuriems organizmo valymas buvo atliktas, sveikimo procesas vyksta sparčiau. Tai leidžia daryti prielaidą, kad norint įveikti ligą, reikia sudaryti geras sąlygas sveikimo procesui, t.y. išvalyti organizmą.

Organizmo valymo būdai
Liaudiškų organizmo valymo metodų yra gana daug. Vieni jų gana drastiški ir reikalauja gerti stiklinėmis aliejų, citrinų sultys ir pan. Yra lengvesnių – kai vartojama tam tikrų žolinių mišinių, maisto produktų, derinant visą tai su iškrovos dienomis ir įvairiomis dietomis. Taip pat šiais laikais galima įsigyti įvairiausių maisto papildų, skirtų organizmui valyti, detoksikacijai.
Labai populiarus organizmo valymas naudojant guminę kriaušę (klizmą). Beje, tai vienas seniausių gydymo metodų, kuris minimas Egipto faraonų laikais. Medicinos tėvas Hipokratas taip pat siūlė šį metodą savo ligoniams.
Kaip jau minėta, labiausiai užsiteršia natūralūs organizmo filtrai, tad juos reikėtų ir valyti. Organizmo valymo šalininkai teigia, kad išvalydami žarnyną, pageriname tokių organų kaip kepenis, inkstai, plaučiai, oda veiklą, stipriname imuninę sistemą, normalizuojame viso žarnyno darbą. Kepenų valymas rekomenduojamas ne dažniau kaip 1-2 kartus per metus. Tai atlikti galima geriant mineralinį vandenį pagal tam tikrą schemą. Yra metodų kaip valyti inkstus, plaučius ir t.t.
Tačiau reikia nepamiršti, kad organizmo valymas – nėra nekaltas dalykas, ir kad prieš tai geriausiai pasikonsultuoti su gydytoju. Nes jeigu sergate lėtinėmis ligomis, hemorojumi, jeigu diagnozuoti polipai storojoje žarnoje, tokiu atveju organizmo valymas gali atnešti daugiau žalos ir būti labai pavojingas.

Organizmą išvalantys produktai
Maisto produktai reikalingi mūsų organizmui, kad suteiktų jam maistinių medžiagų ir energijos. Skirtumas tarp tinkamų ir netinkamų produktų – kenksmingų atliekų kiekis, kuris susidaro jų pavartojus.
Teigiama, kad vienas svarbių produktų, kurį vartojant iš organizmo šalinami toksinai, yra obuoliai, ypač kepti. Šią svarbią funkciją atlieka obuoliuose esantis pektinas. Taip pat gerai kaip obuoliai, toksinus, sunkiuosius metalus valo keptos morkos. Kitas produktas – burokėliai. Žinoma, kad svarbiausias organizmo filtras yra kepenis, ir būtent burokėliai padeda išvalyti, atsigauti kepenims. Burokėliai taip pat turi daug pektinų. Rekomenduojama jų valgyti įvairiu pavidalu – virtus, keptus, troškintus, sultys. Salierai, kaip ir kitos žalios spalvos daržovės, taip pat vertingi. Jie valo kraują, stimuliuoja skydliaukės veiklą, skatina šlapimo išsiskyrimą. Svogūnuose esantys fitoncidai sunaikina daugelį bakterijų ir grybelių, veiksmingai pašalina kenksmingas medžiagas. Kopūstuose esančios medžiagos valo kepenis, storąjį žarnyną, atkuria jo mikroflorą. Be to, kopūstuose yra sulforafano, kuris skatina fermentų, padedančių organizmui kovoti su toksinais, gamybą. Česnakai mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, valo kraują ir kvėpavimo sistemą. Citrinos rekomenduojama išspausti į šiltą vandenį. Toks gėrimas – savotiškas tonikas kepenims ir širdžiai. Stimuliuoja medžiagų apykaitą ir padeda valyti organizmą ir imbieras.
Neabejotinai veiksmingiausia valymo priemonė yra švarus vanduo. Jo reikėtų gerti pakankamai, nes tada atskiesti medžiagų apykaitos produktai lengviau ir greičiau pašalinami iš organizmo.

Medikų požiūris: organizmo valymas – absurdas
Medikų požiūriu, šlakai yra mitas, jų mūsų organizme nėra. Nė viena išsivysčiusių šalių laboratorija iki šiol jokių šlakų organizme nerado, nors kalbama apie juos labai daug ir seniai. Medikai teigia, kad organizme niekas negali užsibūti, kas jam nereikalinga, nes visa tai pašalinama natūraliai.
Kodėl norima valyti žarnyną? – stebisi medikai. Jeigu manoma, kad jame yra kokių nors kirminų, parazitų, tai, visų pirma, reikėtų atlikti tyrimą ir tuo įsitikinti. Jei taip, reikėtų skirti vaistų prieš parazitus. Galvoti, kad išvalius žarnyną, pagerinsime jo mikroflorą, yra nesąmonę, nes visos bakterijos, kurios yra žarnyne yra reikalingos: tiek naudingos arba „gerosios“, tiek kenksmingos arba „blogosios“, tiek neutralios. Žarnyno mikrobiota turi būti, ir išplauti jos jokiu būdu negalima. Absurdas sakyti, kad žarnyną reikia valyti nuo šlakų, nes jokių šlakų jame nėra. Apskritai medicinoje nėra tokio termino – šlakai.
Žarnyno valymas – hidrokolonoterapija – mokslo įrodymais nėra pagrįstas. Šis metodas neatliekamas gydymo įstaigose. Medikai neigiamai žiūri į šį metodą, nes apskritai joks žarnyno valymas nėra sveikas ir reikalingas.
Žarnyno valymas gali būti reikalingas prieš tam tikras diagnostines procedūras, pvz., kolonoskopiją. Vienintelė medicininė indikacija žarnynui valyti yra kepenų cirozė, kai išsivysto komplikacija – hepatinė encefalopatija, t.y. kada kepenys nesugeba atlikti detoksikacinės funkcijos.
Veiksmingiausias organizmo valymas – sveikas gyvenimo būdas
Geriausias organizmo valymas – tai sveikas gyvenimo būdas. Svarbu nepersivalgyti, valgyti tinkamus produktus, mažiausiai tris kartus, o geriau 4-5 kartus per dieną, būtų fiziškai aktyviems, vengti streso. Sveikiems žmonėms savotiškas organizmo valymas – tai kasmetinis pasninkavimas prieš šv. Kalėdas ir Velykas.


Prisijunkite prie mūsų

Google+


View Sveikai Širdžiai's LinkedIn profileView Sveikai Širdžiai's profile

Sveikai Širdžiai

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Jūsų klausimas